Kuchnia wege,  Na surowo,  Odżywianie

Czy wiecie, że SELER NACIOWY jest super ziołem? Dobrym praktycznie na wszystko!

Seler naciowy to bogactwo składników mineralnych i witamin. Do niedawna sami tego nie wiedzieliśmy ale teraz już wiemy dlatego pragniemy się podzielić z Wami kilkoma podstawowymi informacjami na jego temat.

Od kilku miesięcy pijemy codziennie rano na czczo sok z selera naciowego i czujemy się świetnie.

Badania naukowe donoszą, że seler naciowy posiada w sobie około 86 zróżnicowanych substancji odżywczych, które mają bardzo dobry wpływ na funkcjonowanie i pracę naszych narządów wewnętrznych.

Seler naciowy ma bardzo mało kalorii oraz przyspiesza metabolizm. Ponadto, dodaje energii, pobudza, ułatwia odchudzanie oraz doskonale nawadnia. Jest zdrowym zamiennikiem porannej kawy.

Na początek polecamy robić sok z samych łodyg a gdy przyzwyczaimy się do smaku dokładamy również liście, które mają odrobinę więcej goryczki. Codziennie rano wypijamy dużą szklankę (0,5l) wyciśniętego soku na pusty żołądek, minimum 30 minut przed śniadaniem.

Powyżej wymieniłem tylko niektóre prozdrowotne korzyści pochodzące z regularnego picia tego soku. Jest ich o wiele więcej ale nie chciałem zasypywać Was morzem informacji abyście przeczytali do końca =]. Poczytajcie sobie na temat właściwości selera naciowego w Internecie, jeżeli zainteresował Was ten temat.

*tip użytkownika: W zależności od wyciskarki przy soczystych warzywach i owocach pozostałą pulpę można śmiało przepuszczać przez wyciskarkę raz lub dwa razy, aby wycisnąć więcej soku.

bon appetit

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *